Kazimierz Nóżka leśnik z Nadleśnictwa Baligród. Absolwent Technikum Leśnego w Lesku. Od 1979 roku pracuje w Lasach Państwowych. Mąż, ojciec i szczęśliwy dziadek. W leśnictwie Polanki, w którym jest leśniczym od 1985 roku doskonale poznał wszystkie, nawet te najdziksze zakątki lasu.

Wraz z Marcinem Sceliną prowadzą cieszący się sporą popularnością fanpage nadleśnictwa. To dzięki tej systematycznej, wytrwałej pełnej przeróżnych leśnych treści działalności w mediach społecznościowych zostali zauważeni przez media konwencjonalne. Udział w wielu produkcjach telewizyjnych ukazujących pracę leśników, drwali w trudnych bieszczadzkich warunkach sprawił że zaczęli być rozpoznawalni nie w tylko wśród braci leśnej. Posypały się propozycje od wydawnictw i pojawiły się pierwsze książki takie jak Niedźwiedzica z Baligrodu i inne opowieści Kazimierza Nóżki, Zanim wyjedziesz w Bieszczady, Wilczy Gang czy najnowsza Zanim wyjedziesz w Bieszczady-Przystanek Jezioro.

Od tej chwili raz w tygodniu Leśniczy Kazimierz będzie się dzielił z nami swoimi opowieściami z lasu w formie krótkich filmów ukazujących naszą piękną przyrodę…

Zapraszamy do śledzenia „Opowieści Leśnej Treści” !!!!

 

Stanowisko gajowego praktycznie już zapomniane. Warto pamiętać, że kiedyś było ich wielu...

Stara przycerkiewna kapliczka w Kielczawie.

Kapliczka na Przełęczy Hyrcza gdzieś między Łopienką a Tyskową przy starej przedwojennej drodze do Baligrodu niegdyś stała na otwartej przestrzeni wśród nisko przystrzyżonych, pachnących macierzanką pastwisk z bliźniczką psią trawką. Dziś nawet zimą ledwo ją z oddali widać. Ale warto zatrzymać się na chwilę by w czasie wędrówki oddech wyrównać i myśli pozbierać i pomodlić się w swoich intencjach...

Dla zdrowego funkcjonowania lasu jako zbiorowiska wielu różnych organizmów potrzebne są drzewa obumarłe lub obumierające, z licznymi dziuplami i próchnowiskami. Zadaniem leśnictwa wielofunkcyjnego jest realizacja funkcji gospodarczych i społecznych, a także przede wszystkim utrzymanie w lesie pełnego spektrum organizmów związanych z lasem, a których miejscem życia są między innymi takie wypróchniałe pomnikowe buki.